Jausti gamtą, girdėti miestą

Nebenaudojamos traukinių linijos Niujiorke konversija į 1,6 km ilgio parką tapo reiškinio ‘neturtingo miesto rajono virsmas prestižiniu‘ simboliu ir katalizatoriumi. Čia plūste plūsta gyventojai, svečiai ir turistai. Nuo parko pirmos dalies įkūrimo (2009 m) priskaičiuojama daugiau nei 30 aplink esančių pastatų rekonstrukcijų, o praėjusią savaitę buvo pristatytos trečiojo traukinių linijos rekonstravimo etapo detalės. 

Daugelis konversijos sėkmės priežastimi laiko ne ką kitą, kaip talentingojo augalų dizainerio Piet Oudolf atliktą darbą, projektuojant parko želdinius. Vienas iš parko dizainerių James Corner teigia “šios sėkmės istorijos atkartojimas kituose miestuose nėras lengvas, nes čia didelį vaidmenį atlieka šalta urbanistinė Niujorko aplinka“.

Taigi, galima manyti, kad parko sėkmės priežastis tapo itin stiprus, todėl pritrenkiamai nuostabus, natūralistinės augalijos ir urbanizuotos aplinkos kontrastas. Tuo neleidžia suabejoti kasdien parko Blogą papildančios lankytojų nuotraukos ir įspūdžiai. Linkiu sau ir kitiems būtinai aplankyti šią vietą.

Back to Top