Nematomas Mozės tiltas

Šimtą kartų geriau pamatyti nei apie tai perskaityti, tad nutariau keliauti. Šįkart po Nyderlandus. Tikslas - pamatyti kuo daugiau įdomių kraštovaizdžio architektūros objektų, susipažinti su kraštovaizdžio formavimo tradicijomis, aplankyti parodas ir kitus renginius.

Pirmas objektas - Mozės tiltas per XVII amžiaus gynybinę vandens liniją. XIX amžiuje ji buvo visiškai sunaikinta, o 2011 metais imtasi atkūrimo darbų. Kartu reikėjo sprendimo, kaip prieiti prie Fort de Roovere forto, kuris dabar atlieka naują , rekreacinę funkciją.

Be abejo, statyti tiltus per gynybinę vandens liniją yra nelogiška, nes tokiu būdu vandens kanalas būtų lengvai įveikiamas priešų. Todėl RO&AD architektai sugalvojo nematomą tiltą. Jis yra nepastebimas iš toliau, nes yra viename lygyje su vandeniu ir pylimais. Tačiau priėjus arčiau, atsiveria siauras vandenį kertantis takas, kuriuo lengvai galima pereiti į kitą krantą. Visai kaip istorijoje apie Mozę, kurioje pasakojama, kad jam su izraelitais bėgant nuo faraono kariuomenės, vandenys stebuklingai persiskyrė ir bėgliai sėkmingai jį perėjo.

Aš nebėgau nuo faraono ir nesu Mozė, bet vanduo man taip pat persiskyrė. Ir taip kiekvienam, apsilankusiam prie tilto, žavinčio pačia savo idėja.

Back to Top