Charakteringas reljefas privačiame sklype
Didžioji neužstatyta sklypo dalis pasižymi nuolydžiu į pietus. Tai būtų puiki erdvė poilsio zonai, tačiau čia sklypas ribojasi su gatve. Todėl gyvenamasis namas suprojektuotas taip, kad vitrininiai svetainės langai bei daugiasezoninė lauko terasa prie namo yra vakaruose. Tačiau čia pūpso kaimynų pastatai. Todėl jaukiam poilsiui kieme reikėjo patikimos užtvaros. Tam buvo suprojektuota siena su integruota kepsnine-krosnimi bei aukštos taisyklingai karpomos skroblo gyvatvorės, juosiančios poilsio zoną 'L' formos juosta.
Tarp dviejų poilsio zonų suprojektuota žalioji juosta tampa itin svarbia kiemo dalimi. Jos dėka vakariniai langai tampa gyvais paveikslais. Žvelgiant pro juos matomi ne kietieji paviršiai (terasos, pastatai ir pan.), o augalija, pasižyminti dinamiškumu, nuolat besikeičianti skirtingais metų, paros laikais, esant skirtingam natūraliam apšvietimui.
Šioje žalioje juostoje, pasinaudojant reljefo skirtumu, įrengtas nedidelis krioklys ir pailgas vandens kanalas. Pasislėpęs tarp įvairiarūšės žolinės augalijos, jis kuria šaltinėlio miške įspūdį. Šis siauras vandens ruožas puikia perspektyva atsiveria nuo tiltelio, kuris modernia forma, medžiagiškumu ir spalva gražiai kontrastuoja su rūdijančio metalo paviršiais ir medinėmis terasomis.
Žaliame gyvatvorės fone boluojanti akmeninė moters skulptūra puikiai atsiskleidžia natūralistinės augalijos bei subtilaus apšvietimo dėka. Ji sodui suteikia tai, ką suteiktų skrudinti kaparėliai paprastose lapų salotose. Smulkmenose esmė, argi ne taip?
Ties pietine sklypo riba formuojama neaukšta banguojančių formų gyvatvorė. Ties įvažiavimu gyvatvorė pereina į sienutes, dekoruotas medžiu ar rūdijančiu metalu. Subtiliai apželdintos ir apšviestos jos žymi vartus ir nuteikia maloniai visus pravažiuojančius ar apsilankančius.
Didžioji sklypo dalis pasižymi didesniais ar mažesniais nuolydžiais. Be to, būdingas molio dirvožemis, sunkiai absorbuojantys vandenį liūčių metu. Todėl tampa itin svarbu apsisaugoti nuo dirvos erozijos (dirvos ardymas ir nunešimas). Kad susidarytų kuo mažesnės vandens srovės liūčių metu, parinkti vandeniui laidūs takai.
Taip pat šioje situacijoje itin svarbu - tinkamas augalinės dangos įrengimas. Įrengti tankų augalinės dangos sluoksnį stačiuose šlaituose nėra lengva. Tam naudojamos pažangios šiuolaikinės medžiagos bei technologijos. Augalų rūšys parinktos atsižvelgiant į šaknų sistemos tipą, gebėjimą formuoti ištisinį augalijos kilimą, dekoratyvumą, reiklumą apšvietimui bei priežiūrai.