Dvasinio mokymo namai miško apsuptyje

Vienai iš keletos Drumulių kaime įsikūrusių sodybų keliami ypatingi reikavimai. Čia aplinka turi būti patogi ir maloni medituoti, užsiimti joga.  Nors erdvus kiemas yra miško apsuptyje, jis yra matomas atvažiuojantiems keliuku. Tai nesuteikia jaukumo esantiems sode. Todėl nuo keliuko suformuotas žaliasis ekranas. Augalų rūšys bei grupavimas pasirinktas atkartojant čia pat esantį mišką. Čia buvusi ūkinė zona perkeliama į kitą, tiek pat gerai apšviestą kiemo dalį, kuri apjuosiama laisvai augančių krūmų gyvatvore. 

Miškingas Drumulių kaimo kraštovaidis pasižymi molingais dirvožemiais ir aukštai esančiu gruntiniu vandeniu. Todėl pavasarį, rudenį dažniausiai mindomi plotai kaip mat pasidengia purvu.  Todėl drenažo bei dangų klausimas čia yra ypač aktualus. Tai padiktavo sprendimus susijusius su reljefu. 

Vietoj įprastos drenažinės sietmos ar drenažinių griovių pasirinkta suformuoti mikroreljefą su ovalo formos pažemėjimais, kalvomis bei tarp jų esančiais skaldos takais. Žemiausiuose plotuose, kur šlapiuoju metų laiku susirinktų vanduo,  suprojektuotos šlapios pievos. Jos pereina į žemą žydinčią pievą kalvose. Kalvų papėdėse suprojektuotos augalų grupės ar pavieni augalai. Taip sukuriama keleta nedidelių ir viena didesnė erdvė, pasižyminčios jaukumu, gražiomis perspektyvomis, kurios gali būti papildomos skulptūromis, akcentiniais augalais, akmenimis ar pan. 

Kietųjų dangų medžiagos parinktos iš natūralių medžiagų: skaldos, medžio. Parkingo dalis išklojama ažūrinėmis trinkelėmis ir užsėjama mindžiojimui atsparia žole.

 

 

Back to Top