Poilsio namų 'Palangos Žuvėdra' aplinka

Prie jūros, tuoj pat už kopų, pušų apsuptyje įsikūrusiems poilsio namams "Palangos Žuvėdra“ "Prerijų sodai" suprojektavo ir įrengė gėlynus bei atokaitos žolynus, išsiskiriančius tapatumu su natūralia gamtine aplinka bei spalvine derme su viešbučio vizualiniais elementais.

Poilsio namų vėliava, iškabos bei kiti išskirtiniai ženklai yra oranžinės, mėlynos, baltos spalvų. Tai padiktavo spalvinę gamą, parenkant gėlynui daugiamečių žolinių augalų rūšis. Mėlynai žydintys šalavijai, katžolės su kelių veislių kraujažolėmis bei raktažolėmis, žydinčiomis įvairiais oranžinės spalvos atspalviais, dera ne tik spalviškai. Visi parinkti augalai prisitaikę augti vietos ekologinėmis sąlygomis, kas garantuoja gėlyno ilgaamžiškumą, o kartu ir ekonominę, ekologinę bei estetinę naudą. Taip pat buvo kreipiamas dėmesys į augalų žydėjimo laiką dėl didžiausių lankytojų srautų liepos-rugpjūčio mėnesiais.

Viešbučio teritorijai būdingi smėliai-priesmėliai. Todėl vietoj įprastinės vejos, reikalaujančios drėgnos ir derlingos dirvos, suprojektuotas ir įrengtas žolynas, į kurio sudėtį įtraukti kopų augalai – gubojos, pelėžirniai, eraičinai, šluotsmilgės. Laisvai augančiai gyvatvorei parinktas hibridinis raukšlėtalapis erškėtis. Tai užtikrina želdynų ilgaamžiškumą su minimalia priežiūra bei suteikia viešbučio aplinkai tapatumo supančio kraštovaizdžio kontekste.

 

Back to Top