Poilsio namų "Senoji Palanga" aplinka

Sodai kinta per laiką labiau nei bet kuri kita meno forma, nes čia pagrindinė statybinė medžiaga - augalai - yra gyva. Ką tik profesionaliai įrengtas sodas gali atrodyti tuščias ir skurdus. Tačiau augalai auga, sodas keičiasi ir įgauna visai kitą vaizdą nei pačioje pradžioje. 

Poilsio namų "Senoji Palanga" sodas buvo įrengtas prieš maždaug 5 metus. Turbūt norint išvengti tuščio sodo vaizdo, jauni augalai buvo pasodinti arti vienas kito. Dalis jų sunyko ar neprigijo, jie buvo pakeisti kitais, kitokių rūšių augalais. Per laiką sode atsirado mažai derantys tarpusavyje augalai, kompozijos tapo per daug sugrūstos. Be to, beveik visi pasodinti augalai buvo spygliuočiai, todėl sodui trūko dinamiškumo, spalvų.

Pagrindinis "Prerijų sodų" tikslas buvo suteikti aplinkai vientisumo ir gyvybės. Tam buvo atsisakyta  nemažai senų, skurdžiai atrodančių augalų. Dalis augalų buvo persodinta, keleta pasodinta naujų. Tokiu būdu buvo suformuotos naujos kompozicijos. Jos buvo apjungtos į vientisą želdyną, įrengiant vieną bendrą medžio žieve mulčiuotą augalų lysvę. Siekiant tvarkingumo ir paprastesnės priežiūros, augalų lysvė nuo vejos buvo atskirta ekologišku plastiko bortu.

Įrengus lysvę, kartu buvo suformuoti plotai daugiamečiams žoliniams augalams augti, kurie ne tik suteikia sumedėjusių augalų kompozicijoms užbaigtumo, bet ir yra kasmetinis žiedų šaltinis. Parinkta paprasta, tačiau efektinga kompozicija iš snapučio raudonžiedžio ir šlamainio trigyslio.

 

 

 

Back to Top