Natūralus baseinas daugiafunkciniame kieme

Kokio svajonių kiemo panorėtumėte, jei būdami tikri miesto vaikai persikeltumėte į nuosavą namą su žemės plotu šalia? Vaidotas ir Kristina pirmą kartą gyvenime turi savo žemės ir čia gali daryti ką tik nori. Į jų svajonių kiemą sutilpo nei daug nei mažai: natūralus baseinas, vaismedžių sodas, daržas, apvalus šiltnamis, didelė terasa, poilsio vieta užuovejoje, lauko žaidimų zona, suoliukas, skirtas stebėti kiemą besileidžiančios saulės fone, daug pušų bei dekoratyvinių žolių. 

Kadangi sklypas yra pailgas, jis gyvatvorių pagalba buvo padalintas į dvi dalis. Vienoje dalyje suprojektuota medžių alėja, vedanti link daržo, šiltnamio bei vaismedžių sodo. Kitoje dalyje suprojektuota poilsio zona su baseinu bei kitomis poilsiui skirtomis erdvėmis. Želdinių išdėtymą lėmė siekis sukurti jaukias bei apsaugotas nuo kaimynų žvilgsnių poilsio zonas, tarp kurių - erdvė prie baseino, pasižyminti ypatingai jaukia bei intymia atmosfera. Svetainė, baseinas, alėja bei jos gale esantis akcentas (skulptūra, paukščių girdykla, saulės laikrodis, geltonlapis augalas ar kt.) yra vienoje ašyje. Tokiu būdu besiilsintiems svetainėje ar terasoje atsiveria graži perspektyva.

Pasirinktas baseino tipas - natūralus baseinas. Nuo tradicinio baseino skiriasi tuo, kad šalia jo yra įrengiami vandens augalų sodai, kurių vanduo yra bendras su baseino. Tokiu būdu baseino vanduo yra valomas vandens augalų pagalba, jo priežiūrai nereikia naudoti cheminių medžiagų.

Back to Top